Безпека людини в контексті реформування безпекового сектору країн Східної Європи

«Питання безпеки людини в контексті реформування безпекового сектору країн Східної Європи»

Міжнародний круглий стіл, м. Київ, 8 червня 2017 р.

 

Міжнародний круглий стіл «Питання безпеки людини в контексті реформування безпекового сектору країн Східної Європи» було проведено 8 червня 2017 р. у м. Києві Благодійним Фондом «Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки» у партнерстві із Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Круглий стіл підбив підсумки проекту, в межах якого експерти з України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Литви та Словаччини досліджували ситуацію із безпекою людини в контексті реформування посттоталітарних безпекових секторів країн Східної Європи, включаючи як законодавче забезпечення безпеки людини в широкому розумінні цього концепту, так і практичну реалізацію задекларованих принципів, відповідність європейським стандартам. Особлива увага приділялася вивченню кращих практик забезпечення безпеки людини, дослідженню спільних проблем у згаданих країнах та пошуку можливих шляхів їх вирішення. За підсумкам проекту опубліковано збірку праць експертів з семи країн  українською та англійською мовами, яку було представлено під час круглого столу

У круглому столі взяли участь офіційні особи України, у т.ч. представники силового блоку, керівники представництв міжнародних організацій в Україні, представники громадських, експертних та академічних кіл з України та інших держав Східної і Центральної Європи.

У вітальному слові Керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Ігор Жовква відзначив, що посилюючи державну безпеку на тлі збройного конфлікту, Україна приділяє не меншу увагу і питанням безпеки людини, демонструючи нову якість ставлення до цінності життя і гідності людини.

Директор Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі Маттес Бубе привітав учасників круглого столу та наголосив на важливості проблематики безпеки людини.

Заступник Голови Консультативної місії ЄС в Україні Жоель Ваштер, Глава Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба розповіли про співпрацю з питань підтримки демократії, прав і безпеки людини, зокрема, в контексті реформування сектору безпеки в Україні.

Про нові підходи співробітництва силових структур із цивільним населенням щодо забезпечення безпеки і прав людини розповіли Начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України Олексій Ноздрачов та Начальник відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Костянтин Тарасенко.

Координатор Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Наталія Зейналова представила бачення реформ Міноборони, в тому числі питання демократичного контролю над оборонним сектором.

Керівник Програми міжнародної безпеки Словацької асоціації зовнішньої політики Самуель Года, доцент Литовської військової академії ім. генерала Йонаса Жямайтиса Гражвідас Ясутіс, Голова Правління вірменського Аналітичного центру з питань глобалізації та регіонального співробітництва Степан Григорян, старший аналітик Грузинського інституту політики Бідзіна Лебанідзе, виконавчий директор Асоціації Promo-LEX (Молдова) Іон Маноле, керівник аналітичного проекту Belarus Security Blog Андрій Поротніков, експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика (Україна) Наталя Беліцер, координатор досліджень з прав людини Ради зовнішньої політики “Українська призма” Юлія Сербіна обговорили як позитивний досвід, так і складнощі із забезпеченням безпеки людини в контексті реформування безпекового сектору відповідних країн.

У виступах та під час дискусії було також обговорено питання встановлення демократичного контролю над сектором безпеки, проблематику забезпечення безпеки людини під час конфліктів та військових дій, співвідношення безпеки людини і державної безпеки. Учасниками круглого столу було відзначено, що військові конфлікти – в активній чи замороженій стадіях – є однією з основних перешкод для забезпечення безпеки людини на пострадянському просторі. Та попри те, що традиційні загрози залишаються життєво важливими, що зокрема підтверджує агресія Росії проти України, парадигма безпеки, що ставить людину в центр уваги, має бути знаменником реформування безпекового сектору в державах, які обрали демократичну модель розвитку. І в цьому сенсі Україна може стати позитивним прикладом для інших пострадянських держав, демонструючи, що питання державної безпеки можуть і повинні вирішуватися не за рахунок, а одночасно із забезпеченням безпеки людини.

Модераторами заходу були Максим Хилько і Олександр Титарчук, члени Правління Благодійного Фонду «Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки».

 

Файли для завантаження:

Програма круглого столу (українською та англійською)

Збірка праць «Питання безпеки людини в контексті реформування безпекового сектору країн Східної Європи» (українською)

Збірка праць «Питання безпеки людини в контексті реформування безпекового сектору країн Східної Європи» (англійською)

Презентація і текст виступу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Вайдотаса Верби (англійською)

Презентація виступу Начальника Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України Олексія Ноздрачова (англійською)

Презентація виступу експерту Інституту демократії імені Пилипа Орлика (Україна) Наталі Беліцер  (англійською)

Презентація виступу координатора Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Наталії Зейналової (українською)

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.

  • All rights are reserved. The content of the website is a subject to copyright and other intellectual property rights under the law, and may be cited only with the appropriate credit provided to the respective author(s) and EESRI with a hyper-link to the EESRI.org. No portion of this site may be copied, reproduced, sold or otherwise used for any commercial purpose without clearly expressed written permission of the EESRI.
  • Partners