Український форум з хімічної безпеки UCSF / CHEMSS 2016


Український форум з питань хімічної безпеки  UCSF

Кельце, Польща, 19 квітня, 2016 р.

Міжнародний саміт з питань хімічного захисту та безпеки  CHEMSS-2016

Кельце, Польща, 18-20 квітня 2016 р.

 

Міжнародний саміт з питань хімічного захисту та безпеки

Міжнародний саміт з питань хімічного захисту та безпеки  (Global Chemical Safety and Security Summit) CHEMSS-2016, а також відповідна виставка обладнання і технологій були проведені Міжнародним центром з питань хімічного захисту та безпеки  (ICCSS) спільно з виставково-конгресовим комплексом Targi Kielce SA 18-20 квітня 2016 р. у м. Кельце, Польща.

CHEMSS-2016 став першим глобальним самітом для пошуку рішень у галузі хімічного захисту та безпеки, що зібрав сотні учасників з усього світу, в тому числі державних посадовців, представників міжнародних організацій, промисловості, наукових кіл та громадськості. У заході взяли участь представники США, Китаю, Японії, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі, України, Індонезії, Ірану, Єгипту, Йорданії, ПАР, Алжиру, Кенії, Уганди та багатьох інших держав, які під час численних сесій та форумів обмінялися досвідом і обговорили нагальні питання хімічної безпеки.

За підтримки Координатора проектів ОБСЄ, Україна була широко представлена на саміті CHEMSS-2016 делегацією, що включала учасників від урядового сектору, аварійно-рятувальних служб, наукових кіл та громадянського суспільства. Серед понад трьох десятків делегатів з України були представники Міністерства закордонних справ; Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства; Державної служби України з надзвичайних ситуацій; Українського союзу пожежної та техногенної безпеки; Державної фіскальної служби; Державної санітарно-епідеміологічної служби; Національної поліції; Союзу хіміків України; Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту; Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”; Інституту гігієни та медичної екології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця; Сектору “REACH” ДП “Черкаський НІІТЕХІМ”; Міжнародного дослідного центру запобігання наслідків радіаційних, хімічних, біологічних і ядерних загроз; БФ “Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки”.

Читати Програму Саміту CHEMSS-2016

Читати Підсумкову Декларація Саміту CHEMSS-2016

Читати Концепцію Саміту CHEMSS-2016 (англ.)  (рос.)

 

Український форум з питань хімічної безпеки

В рамках Міжнародного саміту з питань хімічного захисту та безпеки CHEMSS-2016 відбувся Український форум з питань хімічної безпеки (Ukraine Chemical Security Forum, UCSF) “Працюючи разом, посилимо хімічну безпеку та захист”. Захід пройшов 19 квітня 2016 р. за головування Посла Вайдотаса Верби, Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Форум мав на меті сприяти формуванню комплексного підходу в питаннях хімічної безпеки та захисту, що охоплює повний цикл розробки, виготовлення, використання та утилізації хімічних речовин відповідно до норм Кенійської програми. Форум сприяв поглибленню співробітництва та обміну досвідом між українськими та зарубіжними спеціалістами в галузі хімічної безпеки, з особливим акцентом на відповідній діяльності прикордонних служб, митниць, промислових підприємств України та інших держав Центральної і Східної Європи.

У своїх виступах учасники Форуму наголосили, що розвиток Програми комплексної хімічної безпеки та захисту (ICSSP) в Україні, включаючи результати Комплексного огляду стану хімічної безпеки в України, доводить, що головною умовою успішного впровадження і виконання ICSSP є активне залучення національних і міжнародних партнерів, представників уряду, промислових і наукових кіл, громадських та міжнародних організацій, що зацікавлені у вирішенні даних питань. Іншою важливою умовою є впровадження компетентних програм навчання і підготовки персоналу з метою посилення хімічної безпеки на всьому шляху обігу хімічних речовин, акцентуючи увагу на діяльності компаній малого і середнього бізнесу, транзиті та зберіганні токсичних речовин, захисті населення. Ефективне дотримання відповідних міжнародних угод, у тому числі Резолюції 1540 Ради Безпеки ООН, Конвенції про заборону хімічної зброї, інших угод стосовно хімічної безпеки і безпеки навколишнього середовища – є ключовим фактором ефективної національної політики в галузі хімічного захисту та безпеки.

Олександр Садовський (Союз хіміків України) представив результати Комплексного огляду стану хімічної безпеки в України як першого проекту в рамках впровадження і виконання ICSSP. Комплексний огляд було проведено Центром запобігання конфліктів ОБСЄ і групою українських експертів у співпраці з Міжнародним центром з питань хімічного захисту та безпеки (Польща), за підтримки українського та польського урядів і при фінансовій підтримці Італії. Огляд виявив основні причини проблем і недоліків у забезпеченні належного рівня хімічної безпеки в Україні, включаючи недостатню увагу держави до проблем хімічного захисту та безпеки в якості важливого компоненту РХБЯ захисту та системи національної безпеки в цілому. Зокрема, це підтверджується відсутністю концепції хімічного захисту та безпеки, а також заходів з протидії відповідним загрозам у Стратегії національної безпеки України. Бракує координації між відповідальними урядовими установами, їх взаємодія з експертним середовищем і державним сектором є недостатньою. Це стосується як розвитку і вдосконалення національного законодавства в цій галузі, його гармонізація з європейським правом, так і належної імплементації, впровадження ефективних механізмів до національної системи хімічного захисту та безпеки.

Український форум з питань хімічної безпеки став важливим кроком на шляху впровадження Програми комплексної хімічної безпеки та захисту в Україні, поглиблюючи знання та сприяючи обміну кращим практичним досвідом спеціалістів, що мають справу з питаннями обігу токсичних хімічних речовин, з акцентом на роботі прикордонної служби та митниці. Особливу увагу було приділено посиленню безпеки транскордонного транзиту токсичних хімічних речовин шляхом проведення під час Форуму міжнародних штабних навчань “Безпечний кордон” за участю представників зацікавлених сторін з України, Польщі та інших держав.

Читати Резюме та програму Українського форуму з питань хімічної безпеки

 

Додаткові документи:

Результати Комплексного огляду стану хімічної безпеки в України   (Олександр Садовський, Союз хіміків України)

Проблеми і актуальні питання реалізації Програми комплексної хімічної безпеки та захисту (ICSSP) в Україні   (Антон Мукомеля, сектор “REACH” ДП “Черкаський НІІТЕХІМ”)

Управління ризиками хімічних аварій   (Павло Афанасьєв, Державна служба України з надзвичайних ситуацій)

Системний підхід до вирішення проблеми хімічної безпеки в Україні   (Юлій Хомутовський, Державна санітарно-епідеміологічна служба України)

Хімічна безпека в Україні як складовий елемент національної безпеки   (Сергій Мазур, Міжнародний дослідний центр запобігання наслідків РХБЯ загроз)

 

Jack Rabbit II Training Analysis and Assessment Meeting   (Shannon B. Fox, PhD, Jack Rabbit II PM, Chemical Security Analysis Center, Science and Technology Directorate, Homeland Security Information Network)

Chemical Facility Anti-Terrorism Standards (CFATS)   (National Protection and Programs Directorate, Department of Homeland Security, Office of Infrastructure Protection)

Voluntary Programs, Local Resources   (National Protection and Programs Directorate, Department of Homeland Security, Office of Infrastructure Protection)

World Customs Organization Security Programme   (Jim McColm, WCO Security Programme Manager)

The Brief Introduction of China Controlled Chemicals Association and its Work Achievements on Implementation of the Chemical Weapons Convention   (Qi Guisuo, Vice Director-General, China Controlled Chemicals Association CCCA)

Developement of CBRN response teams in National Fire Fighting and Rescue System   (Retired Maj. General Wiesław Leśniakiewicz, Retired Col. Dariusz Marczyński)

Chemical Safety and Security through the implementation of Responsible Care®. Best practice sharing from Indonesia   (M. Setyabudhi Zuber, RCI Secretary General & Executive Director)

Chemical Security Policy in Malaysia   (Muhamad Sade Bin Mohamad Amin, Under Secretary, Ministry of Home Affairs, Malaysia)

Philippine Regulations on Chemicals   (Jean C. Borromeo, Supervising Environmental Management Specialist, DENR Environmental Management Bureau-National Capital Region)

Lessons Learned in Chemical Safety: Bangladesh Perspective   (Dr. Syeda Sultana Razia, Professor, Department of Chemical Engineering, Bangladesh University of Engineering and Technology)

 


All rights are reserved. The content of the website is a subject to copyright and other intellectual property rights under the law, and may be cited only with the appropriate credit provided to the respective author(s) and EESRI Foundation with a hyper-link to the EESRI.org. No portion of this site may be copied, reproduced, sold or otherwise used for any commercial purpose without clearly expressed written permission of the EESRI Foundation.

Comments are closed.

  • All rights are reserved. The content of the website is a subject to copyright and other intellectual property rights under the law, and may be cited only with the appropriate credit provided to the respective author(s) and EESRI with a hyper-link to the EESRI.org. No portion of this site may be copied, reproduced, sold or otherwise used for any commercial purpose without clearly expressed written permission of the EESRI.
  • Partners